Sağlık merkezimizde huzurla dinlenin

Sumahan’ın sağlık merkezi stratejisi, ziyaretiniz sonrası kendinizi geldiginizden çok daha iyi hissettirmektir.

HAMAM

SUMAHAN WELLNESS

Türk hamamı, temiz kalmanın estetik yolu…

Tarih boyunca Türk kültürünün merkezinde yer almış geleneği, Sumahan’da hem karakteri hem de mimarisiyle tekrar canlandırmaya çalıştık. Hamamın kubbesinden sızan ışık, akan suyun yankısı, sıcak ve soğuk hislerin bütünleşmesi, iznik çinisi turkuazı, mermerin pürüzsüz ve sabunun kaygan hissi.. Bütün bunlar Türk hamamının karakterini canlandırmaya yardımcı olan özellikler.

Sumahan’ın özel hamamı, başka yerde bulamayacağınız bir zerafet ve incelik sunar misafirlerine. Sumahan Sağlık Merkezi konuklarını girişte bulunan mermer çeşme, taze meyve, ceviz ve kuru kayısı ile karşılar.

Size sunulacak geleneksel peştemal ve takunyalar ile, sıcak buharın yarattığı harareti, kubbeden sızan sıcak ışığı hissedebilir, kendinizi sizi bekleyen masör veya masözün hünerli ellerine kese ve köpük masajı için emanet edebilirsiniz.

Hamam sefanız hamamın hemen dışında bulunan ‘soğukluk’daki geniş divanın üzerinde, hem mermer çeşmenin rahatlatıcı sesini dinleyerek, hem de sıcak ada çayı ikramıyla devam eder.

Sağlıklı meyveler, yemişler ve lavanta kolonyası da cabası. Banyo yapmak hiç bu kadar sıcak, lüks, dinlendirici ve eğlendirici olmamıştı…

MASAJ

Lavanta, portakal, nane, bergamot ve gül aromaları; mum ışığı ve dinlendirici müzik eşliğinde çeşitli masaj seçeneklerinden yararlanabilirsiniz:

İsveç Masajı

Ritmik ve yatıştırıcı el hareketleriyle kaslardaki gerilimi hafifleten ve derin bir rahatlama duygusu veren, hafiften orta dereceye doğru basınç uygulayarak yapılan dünyaca tanınmış masaj tekniği.

Derin Baskı Masajı

Geniş kas gruplarını rahatlatmaya odaklanarak uygulanan sert vücut masajı.Spordan veya yoğun iş gününden sonra gerginleşen kaslar için idealdir.

Refleksoloji

Ayaklardaki özel noktalara baskı tekniği uygulaması ile stress, yorgunluktan kurtulma ve optimum sağlık için destekleyici Çin refleksoloji masajı.

Aromaterapi

En popüler masajlardan birisidir. Farklı doğal aroma esansları ve yağları ile uygulanır. Masajdan sonra kendinizi nasıl hissetmek istediğinize bağlı olarak, terapistlerimiz 5 değişik yağ önerisinde bulunurlar. (Gül yağı – Lavanta yağı – Bergamut yağı – Portakal yağı – Nane yağı)

Selülit Masajı

Selülit görüntüsünü azaltarak vücut hatlarının yeniden belirlenmesine yardımcı, oksijen ve mineral depolayan özel ve yoğun bakım.

Bölgesel Masajı

Baş - boyun, ense - omuz - sırt, sırt - bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamasıdır. Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır.

Bali Masajı

Buharda damıtma yönetimiyle cıkarılmış bitki özleri ve bitki yağları kullanılarak yapılan bu Aromaterapik masajın en önemli özelliği, vücudun kendi kendisini iyileştirme potansiyelini güçlendirmesidir. Kişiye özel olarak seçilen kokuların rahatlatıcı ve canlandırıcı etkileriyle, fizyolojik olduğu kadar psikolojik etki de yapan Bali masajı, kendinizi şımartabileceğiniz en keyifli masajlardan biri.

Sultan Masajı

Kese Köpük Masajı, Vücut Peeling, Yüz Maskesi ve Aromaterapi masajı.

Boğaziçi Rüyası

Kese Köpük Masajı, Yüz Maskesi ve Bölgesel Masaj.

FITNESS

Formda kalmak isteyen konuklarımız için, birçok yüksek teknolojik ekipmanın bulunduğu, rahat ve aydınlık bir egzersiz odamız mevcut. Ekipmanlarımız; iki adet koşu bandı, yatay bisiklet ve arch trainer. Her birinin kendi televizyon monitörü var. Ayrıca ağırlık ve stretching için gerekli ekipmanlar ve bu çalışmalarınız için ayrı bir alanımız bulunmakta.